Życzenia noworoczne 2012

Chciałbym podziękować wszystkim uczestniczącym w budowie naszego kościoła. Wszystkim ofiarodawcom z parafii, a także tym z poza parafii – rodakom i wszystkim innym, co nam w różnoraki sposób pomagają. Naszą wdzięczność wobec ofiarodawców i pracujących wyrażamy w modlitwie. Modlimy się zwłaszcza w każdą niedzielę w czasie mszy św. za parafian.

Niech Nowy Rok Pański 2012 będzie czasem podążania za Chrystusem Panem naszym.
Nadchodzący rok przeżywamy jest pod hasłem „ Kościół naszym Domem”.
Właśnie w Nim, Kościele Chrystusa, każdy człowiek odnajduje swoje miejsce, jest upragnionym dzieckiem,
witanym przez Kochającego Ojca, przez aniołów i świętych oraz współbraci w wierze.
Każdy jest zaproszony do otwarcia serca Wcielonemu Słowu, do – Domem Boga.
Niech Boże Dziecię, wyciągające ku nam rączkę z betlejemskiego Żłóbka, hojnie darzy Was Wszystkich swoim Błogosławieństwem.
Niech wspomoże wszystkich uczestniczących w trudzie budowaniu Mu nowego budynku kościelnego.

Prace, które nas czekają. Trzeba zakupić materiał na okna i na krzyż na wieżyczce. Drzewo na łaty pod dachówkę będzie zakupione w zimie. Wieżyczka kościoła będzie pokryta blachą miedzianą a dach kościoła dachówką, taką samą jak kościół w Błażowej – ale bez innych kolorów. Zadecydowano, że te prace wykona firma z Piątkowej. Rozpoczęcie prac przy dachu ok. połowy lipca, będzie możliwość wykonania wielu prac przez naszych parafian. Wykonanie podsibitki, prace przy konserwacji konstrukcji dachu. Praca przy dachu będzie oczywiście po wykonaniu stropu kościoła. Chcemy go wykonać swoim wysiłkiem. Okna ma wykonać firma z Futomy. Mają oni także wykonać konstrukcje stalową wieżyczki i krzyż na niej. Mamy już stal zbrojeniową, pustaki, drzewo na dach i na szalunki, dachówkę i blachę miedzianą. Razem do tej pory na materiały i prace budowlane wydane zostało 420 tyś zł.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.