Nawiedzenie Krzyża Papieskiego

Przygotowania do uroczystości w dniach – 21 i 22 kwietnia, odbywały się w naszej parafii pod przewodnictwem ks. Stanisława Jamrozka – Ojca duchownego w Przemyskim Seminarium.

W sobotę po wieczornej mszy św. odprawiliśmy nabożeństwo Drogi Krzyżowej – niesiony przez parafian Krzyż – wędrował drogami naszej wioski. Został postawiony na szczycie wzgórza – wśród naszych pól. W czasie nabożeństwa rozważaliśmy słowa pozostawione nam przez bł. Jana Pawła II.

W poniedziałek rozpoczęła się Uroczystość Nawiedzenie Krzyża – mszy św. przy ołtarzu polowym, przewodniczył ks. biskup Marian Rojek. Byli obecni kapłani z dekanatu błażowskiego. Po zakończonej Mszy św. każdy mógł oddać cześć relikwiom bł. Jana Pawła II, poprzez ich ucałowanie.

Po Apelu Jasnogórskim była sprawowana Eucharystia w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Archiprezbiter Łańcucki Tadeusz Kocór – nasz Rodak. Koncelebrowali pozostali Rodacy – ks. Kazimierz Biśto i Leszek Dopart.

W drugim dniu nawiedzenia rano, była odprawiona msza św. z nabożeństwem adoracji chorych i starszych, w południe przyszli na nabożeństwo uczniowie ze szkoły podstawowej ze swymi nauczycielami.
Po mszy św. o bł. Janie Pawle II, odbyło się nabożeństwo przekazania Krzyża. W asyście Ochotniczej Straży Pożarnej, Krzyż i Relikwie zostały przewiezione do Kąkolówki.

« 1 z 23 »

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.