Wyjazd do Szwajcarii

W dniach 13-17.10.2012r. uczestniczyliśmy w wyjeździe do Szwajcarii, aby w Zurychu wziąć udział w „Marszu dla życia”. Wyjazd młodzieży w wieku 16-25 lat z Doliny Strugu został zorganizowany przez Pana Jacka Kotulę, przewodniczącego komitetu Contra In Vitro.

Po drodze zwiedziliśmy na miejscu m.in. wytwórnię sera szwajcarskiego, fabrykę czekolady (była degustacja:) a po Marszu byliśmy w szwajcarskiej Częstochowie – w Einsiedeln u Czarnej Madonny.  A jeśli chodzi o sam Marsz…

W sobotę 15 września odbył się po raz trzeci Marsz Dla Życia w Zurychu. Ta jedyna w Szwajcarii manifestacja obrońców życia zgromadziła około 3 tysiące uczestników. Hasłem tegorocznego Marszu były słowa: „Brakuje 100 tysięcy dzieci”. Tyle bowiem dzieci zginęło w wyniku aborcji od czasu jej legalizacji w 2002r.
Marszu bardzo widoczna była nasza 50-osobowa grupa młodzieży z Rzeszowa z Contra In Vitro, która niosła kolorowe flagi na wędkach, banery czy duże napisy: life is a gift, Polonia Semper Fidelis, Rzeszów Za Życiem. Młodzież śpiewała piosenki i skandowała hasła pro life po angielsku. Było nas dobrze słychać , ponieważ mieliśmy swoje tuby. Po 2,5 godzinach Marsz zakończył się modlitewnym nabożeństwem i wypuszczeniem balonów w górę.
Pomimo że podróż w każdą stronę trwała ponad 20 godzin, wróciliśmy zadowoleni i pełni nowych doświadczeń.

Tutaj są filmiki i zdjęcia z Marszu w Zurychu: zobacz

Tutaj zdjęcia wykonane przez nas: zobacz

Jadwiga Ustrzycka i Hubert Legęć

« z 2 »

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.