W nowym kościele

W wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 18 maja, wspólnota parafialna w Lecce po raz pierwszy uczestniczyła we Mszy św. odprawianej w nowym kościele.

Z dotychczasowego kościoła parafialnego, ze śpiewem Litanii Loretańskiej, ruszyła procesja Eucharystyczna. Po przybyciu do nowego kościoła zapalona została wieczna lampka – znak obecności Chrystusa w Eucharystii.

W tym samym dniu rozpoczęły się misje parafialne, które głosi ks. Janusz Krygowski z zespołem ewangelizacyjnym. Śpiewem hymnu do Ducha Świętego błagaliśmy o moc Bożą dla zespołu misyjnego, a dla parafian o łaskę otwarcia serc na działanie mocy Ducha. Składaliśmy także dziękczynienie – Bogu i ludziom – za to dzieło, które juz teraz zaczyna służyć naszej parafii, choć kościół nie jest jeszcze w pełni wykończony.

W ciągu dwóch lat postawiony został budynek kościelny. Jest to owoc pracy i ofiarności parafian, którym towarzyszyła usilna modlitwa oraz słowa zachęty i wsparcia od wielu, często zupelnie obcych ludzi. Słyszymy też od nich dzisiaj słowa podziwu dla tak szybkiego postępu prac i zaangażowania całej społeczności w dzieło budowy.

Bogu niech będą dzięki! I wszystkim uczestniczącym w tym dziele na chwałę Bogu i ku pożytkowi ludzi!

Przed nami uroczystości odpustowe Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wtedy to powitamy relikwie bł. księdza Bronisława Markiewicza. Umieszczone przy ołtarzu będą przypominać nam proboszcza parafii Błażowa (ktorym był u schyłku XIX-go wieku), a więc i proboszcza naszych praojców. Pragniemy za Jego wstawiennictwem prosić o pomnożenie wiary, o pomoc w trudnych sytuacjach życia, o wytrwałość w naszej trosce o ludzi starszych i chorych, o ratunek dla zagrożonych nałogami, o umocnienie dla małżeństw przeżywających trudne chwile, o nadzieję dla pracujących, a niesprawiedliwie wynagradzanych, oraz dla tych, którzy stracili pracę, o mądrość dla dzieci i młodzieży, aby wśród rozlicznych propozycji dzisiejszego świata dostrzegli i wybrali drogę Chrystusowej Ewangelii. Ponad 130 lat temu te problemy były treścią Jego pasterskiej posługi w błażowskiej parafii. Dzisiaj wiec prosimy o Jego wstawiennictwo przed Bogiem, jako że te wyzwania życiowe nieobce są i naszemu pokoleniu.

« 1 z 33 »

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.