Boże Narodzenie 2014

Przeżywamy czas Świąt Bożego Narodzenia, po raz drugi w nowym kościele. Niech Narodzone Dziecię, wyciągające ku nam rączki z betlejemskiego Żłóbka, hojnie darzy wszystkich swoim błogosławieństwem, aby każdy z nas był gorliwym świadkiem wiary. Niech o niej świadczy ta świątynia parafialna napełniona modlącym się ludem.

Chciałbym podziękować wszystkim uczestniczącym tego roku w pracach przy kościele. Wszystkim ofiarodawcom z parafii, a także tym z poza parafii – rodakom i wszystkim innym, co nam w różnoraki sposób pomagali i pomagają. Naszą wdzięczność wobec ofiarodawców i pracujących wyrażamy w modlitwie.

Do tej pory wydano 1 035 tyś zł. Na lokacie bankowej i na rachunku bieżącym jest 192 tyś zł. Parafianie przepracowali w tym roku 1500 godzin.

W ciągu tego roku wykonane były prace przy ogrodzeniu pola, które następnie zostało zalesione. Zalesione przed czterema laty pole jest przekwalifikowane na użytki leśne.

Jest wykonany parking obok kościoła. Nie jest zbyt duży, ale może służyć tym, którzy mają trudności z chodzeniem.

Posadzka została ułożona końcem października, została wykonana także i pracą naszych parafian. W lecie będzie impregnowana specjalnym środkiem przez firmę wykonującą prace.

Jest podjęta sprawa projektu i wykonania ławek i drugich drzwi przy wejściu, ma być przygotowana propozycja nawiązująca do wyglądu kościoła.

« z 2 »

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.